DOBOT CR16 yardımcı robotu

DOBOT CR16 Cobot, daha ağır yüklerin verimli bir şekilde üstesinden gelmek ve emek yoğun görevleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. 41 kg'ın altındaki ağırlığı ile 16 kg'a kadar olan yükleri kaldırabilir ve 1000 mm'lik bir çalışma yarıçapı içinde çalışabilir.

Paletleme, ambalajdan çıkarma, nakliye, yükleme ve boşaltma, parlatma, montaj, yapıştırma, 3D baskı, CNC frezeleme, lazer gravür, vidalama, kutu toplama ve daha fazlası gibi çeşitli görevler için çok uygundur. Geniş uygulama yelpazesi, tüketici elektroniği, yarı iletken, otomotiv, yiyecek ve içecek, metal işleme ve sağlık gibi sektörlerin ihtiyaçlarını karşılar.

Dobot CR16, kullanım kolaylığı ve özelleştirme için birden çok programlama seçeneği sunarak kullanıcı dostu olmaya öncelik verir. Kullanıcılar, Scratch'e benzer bir grafik arayüzü kullanabilir, LUA gibi programlama dillerini kullanarak betik kullanabilir veya C, C#, Python, Kotlin ve daha fazlası gibi dillerdeki API'lerden yararlanabilir. Ek olarak robot, fiziksel olarak hareket ettirilerek manuel olarak öğretilebilir ve farklı uzmanlık seviyelerine sahip kullanıcılara uyum sağlar.

Çarpışma algılama ve acil durdurma özellikleri gibi gelişmiş özelliklerle donatılmış Dobot CR16 için güvenlik, önemli bir husustur. Bu özellikler, hem robotu hem de operatörleri koruyan güvenli bir çalışma ortamı sağlar.

Özetle, DOBOT CR16 Cobot, daha yüksek yüklerin üstesinden gelmek ve daha geniş bir çalışma yarıçapı sağlamak için tasarlanmış güçlü ve çok yönlü bir robotik koldur ve ağır manuel işleme işlerinin yerine geçmesini sağlar. Kullanıcı dostu programlama seçenekleri, gelişmiş güvenlik özellikleri ve çeşitli sektörlere uyarlanabilirliği ile CR16, endüstriyel ve araştırma otomasyonu uygulamaları için hassasiyet, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı sunar.

Ağırlık 40 kilo
Maksimum Yük 16 kilo
Çalışma Yarıçapı 1000 mm
Maksimum Erişim 1223 mm
Anma Gerilimi DC48V
Maksimum TCP Hızı 3 m/s
Hareket açıklığı J1 ±360°
J2 ±360°
J3 ±160°
J4 ±360°
J5 ±360°
J6 ±360°
Maksimum Eklem Hızı J1/J2 120° / sn
J3/J4/J5/J6 180° / sn
End-Efector G/Ç Arabirimi DI/DO/AI 2
0
İletişim arayüzü İletişim RS485
Denetleyici G/Ç DI 16
DO/DI 16
AI/AO 2
ABZ Artımlı Kodlayıcı 1
tekrarlanabilirlik ±0,03 mm
İletişim TCP/IP, Modbus, Wi-Fi
IP derecelendirme IP54
Sıcaklık 0° ~ 45°C
Güç tüketimi 350W
Malzemeler Alüminyum alaşımı, ABS plastik

Applications

Basın desteği , Paletleme , Parçaların yüklenmesi ve boşaltılması , Parçaların taşınması , Parlatma , Ölçüm , Parçaların montajı , Yapıştırma - Yapıştırıcı bağlama , 3C Electronics , Advanced Manufacturing , Education

Pictures

Videos

Diagrams