Örnek: Dobot Paletleme çözümü

Bu, Dobot'un cobot'unu paletleme çözümü için nasıl kullanabileceğinize bir örnektir: paletleme görevlerine yüksek hızlı ve güvenilir yaklaşım. İşbirlikçi robotlardan (cobot'lar) yararlanan bu çözüm, kaldırma sütunlarını birleştirerek çalışma aralıklarını genişletme esnekliği sağlarken ağır kaldırma işlemlerini (8 kg) halleder. Çalışanları tekrarlayan işlerden etkili bir şekilde kurtarır ve genel verimliliğin artmasına neden olur.

Dobot tarafından sağlanan paletleme kiti, CR10, bir vakum tutucu, bir kaldırma direği, bir palet algılama sensörü ve bir gösterge gibi temel bileşenleri içerir. Bu modüller, tak ve çalıştır deneyimine izin verecek şekilde birbirleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Kurulum işlemi basit ve basittir, kodlama bilgisi gerektirmez. Sezgisel bir kullanıcı arabirimi ile operatörler kurulum sürecinde yönlendirilerek cobot'un 5 ila 10 dakika gibi kısa bir süre içinde çalışır duruma gelmesi sağlanır.

Çözüm ayrıca, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için modüler düzeyde gerçek zamanlı ayarlamalara olanak tanıyan optimize edilmiş çalışma yetenekleri sunar. Bu özellik, paletleme işleminin özel gereksinimleri karşılayacak ve optimum performansa ulaşacak şekilde ince ayarlanabilmesini sağlar.

İş yerinde güvenlik en önemli önceliktir ve Dobot'un çözümü bunu dikkate alır. Üçüncü taraf sağlayıcıların ışık perdeleri ve lazer tarayıcılarının entegrasyonunu destekler. Çözüm, bu güvenlik önlemlerini kullanarak, çalışanların refahını korumak ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için ek bir güvenlik katmanı sağlar.

Özetle, Dobot'un cobot paletleme çözümü, paletleme görevlerini otomatikleştirmek için kapsamlı ve kullanıcı dostu bir yaklaşım sunar. Hassas ve güvenilir performansı, kurulum kolaylığı, gerçek zamanlı optimizasyonu ve iş yeri güvenliğine odaklanması ile üretkenlik, verimlilik ve çalışan refahı açısından önemli avantajlar sunar.

  • İnme 1400mm
  • 8 kg'a kadar (öneri)
  • 1,8 m'ye kadar paletleme
  • Her iki tarafta paletleme
  • Dakikada 7 işlem
  • İşbirlikçi
  • EKSTRA: Ek güvenlik (ışık perdesi/LiDAR tarayıcı)

Applications

Paletleme , Parçaların taşınması , Advanced Manufacturing

Videos

Diagrams