DOBOT CR20A cobot'u

Yok

CR serisinin güvenlik, verimlilik, esneklik ve kullanıcı dostu özelliklerini genişleten CR20A, maksimum 20 kg'lık bir taşıma yüküne izin vererek yük kapasitesinde bir çığır açar. Bu önemli artış, kolaboratif robotlar için daha geniş bir uygulama yelpazesinin kapılarını açıyor. 1.700 mm'lik geniş çalışma yarıçapıyla CR20A, otomotiv, ev aletleri, lojistik ve metal işleme gibi sektörlerde toplama, paketleme, paletleme ve kaynak yapma gibi ağır görevlerin üstesinden gelmek için iyi bir donanıma sahiptir.

CR20A'nın dikkate değer bir özelliği, birden çok uç araca doğrudan bağlantı sağlayan, sektörde bir ilk olan çift kanallı uç efektör tasarımıdır. Ek olarak, tabanda bulunan ve çalışma durumunun sezgisel olarak tanınmasını sağlayan görsel bir durum göstergesi içerir.

Gelişmiş hareket kontrol algoritması ile CR20A, kararlı çalışmayı garanti eder ve yüksek hızlı acil durdurmalar sırasında kalan titreşimleri %50 oranında azaltır. Profinet ve Ethernet/IP iletişim protokollerini destekleyerek PLC sistemleriyle sorunsuz bağlantıyı kolaylaştırır. Ayrıca, uygulamaların genişletilmesini basitleştiren, PNP ve NPN anahtarlama için olağanüstü desteğe sahip 24 dijital G/Ç bağlantı noktasına sahiptir.

CR20A'nın hem robot gövdesi hem de kontrol kutusu, yüksek bir IP54 koruma seviyesini karşılar. Aşırı yük durumunda, robot otomatik olarak bir alarmı tetikler. CR20A ayrıca, elektrik kesintisi durumunda uç aletin düşme mesafesini azaltan yenilikçi bir elektromanyetik fren koruma mekanizması içerir.

Cihaz, ekosistemimizde bulunan çeşitli aksesuarları kullanarak hızlı kurulum sağlayan tak ve çalıştır tasarımı olma hedefiyle kullanıcı dostu özelliklerle tasarlanmıştır. Bir grafik arayüz (scratch gibi), programlama dilleri (LUA) veya API(C, C#, Python, Kotlin...) kullanarak komut dosyası oluşturma ve robotu manuel olarak hareket ettirerek öğretme yeteneği dahil olmak üzere çok sayıda programlama seçeneği sunar. Bu, farklı uzmanlık düzeylerine sahip kullanıcılar için erişilebilir olmasını sağlar.
Ayrıca akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar ile de kontrol edilebilmektedir.

Ağırlık 70 kilo
Maksimum Yük 20 kilo
Çalışma Yarıçapı 1.700 mm
Maksimum TCP Hızı 2.000 mm/s
Maksimum Eklem Hızı J1 ~ J2 120° / sn
J3 150° / sn
J4 ~ J6 180° / sn
Hareket açıklığı J1/J2/J4/J5/J6 ±360°
J3 ±165°
G/Ç Bağlantı Noktaları Güç 24V, Nominal 2A, Maks 3A
Limanlar 2 konnektör, RS485/AI, 2 x DO, 2 x DI
tekrarlanabilirlik ±0,1 mm
IP derecelendirme IP54
Gürültü ≤ 70 dB
Çalışma ortamı 0° ~ 50° C
Kurulum Yönü Dik
Denetleyici Kablo Uzunluğu 6 m
Malzemeler Karbon çeliği, alüminyum alaşımı, ABS plastik

Applications

Basın desteği , Paletleme , Parçaların yüklenmesi ve boşaltılması , Parçaların taşınması , Parlatma , Parçaların montajı , Advanced Manufacturing , Education

Pictures

Videos

Diagrams