Dobot büyücü eğitici

Magician, kendi kategorisinde önemli bir kilometre taşına işaret eden, çığır açan bir masaüstü sınıfı 4 eksenli robot olarak duruyor. Yetenekleri, 3D baskı ve lazer kazımadan kaligrafi ve çizime kadar geniş bir görev yelpazesini kapsar. Magician, 13 arabirim bağlantı noktasının dahil edilmesiyle ikincil geliştirmeyi, laboratuvar projelerini ve robotik müfredatı kolaylaştırarak eğitim çabaları için geniş destek sağlar.

Magician, robotik sistemler, DH konvansiyonu, robot hareketinin kontrolü ve robot programlama dahil olmak üzere çeşitli konuları öğretmek için mükemmel bir platform görevi görür ve farklı yeterlilik seviyelerindeki öğrencilere hizmet verir. Kullanıcılar, programlama yazılımı ve donanım aksesuarlarının kullanılmasıyla, uygulamalı keşif ve problem çözmeyi teşvik eden çok sayıda uygulama senaryosu oluşturabilir.

Hem öğrencilerin hem de tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayan Magician, sayısız otomasyon görevinin üstesinden gelme yeteneğinden ödün vermeden olağanüstü taşınabilirliğe sahiptir. Kullanıcılar, hızlı erişim komut düğmeleri veya taşınabilir bilgi işlem aygıtlarını kullanarak kablosuz etkileşim yoluyla Magician ile zahmetsizce etkileşime geçerek genel kullanıcı deneyimini geliştirebilir.

İşlevselliğini artırmak için tutucular, raylar, taşıma bantları, mobilite modülleri ve görüş modülleri gibi çok çeşitli aksesuarlar hazırdır ve Sihirbazın çok çeşitli görevleri ve projeleri başarıyla gerçekleştirmesini sağlar.

Öğrenmeye kapsamlı ve yapılandırılmış bir yaklaşım sunan kapsamlı robotik kursları sunulmaktadır. Bu kurslar, sorunsuz bir öğrenme yolculuğunu kolaylaştıracak şekilde düşünceli bir şekilde bölüm bölüm formatta düzenlenmiştir. Öğrencileri bu kurslara kaptırarak, programlama ve robotik becerilerde sağlam bir temel kazanırlar ve onları gelecekteki başarıya giden yolda hazırlarlar. Ayrıca, çizim, endüstriyel 4.0, yapay zeka görüşü ve sensör kitleri gibi isteğe bağlı kitler, öğrencileri bilgilerinin sınırlarını zorlamaya teşvik ederek yaratıcılık ve keşif için ek yollar sağlar.

Sürükle-öğret programlama özelliği ve birden fazla programlama seçeneği desteği ile Magician, her beceri seviyesinden kullanıcı için erişilebilirlik sağlar. Kullanıcı dostu bir grafik arayüzün dahil edilmesi, Scratch'e benzer grafik blok programlama, LUA gibi programlama dillerini kullanan komut dosyası oluşturma yetenekleri ve C, C#, Python, Kotlin ve daha fazlası gibi çeşitli API'lerle uyumluluk, kullanıcıların robotun kişisel tercihlerine ve uzmanlıklarına uygun bir şekilde çalıştırılması.

Özellikler
Eksen Sayısı 4
yük 500 gr
Maks. Ulaşmak 320 mm
tekrarlanabilirlik ±0,2 mm
İletişim USB / Wi-Fi* / Bluetooth*
Güç kaynağı 100V - 240V, 50/60HZ
Güç Girişi 12V / 6.5ADC
Tüketim 78 W Maks
Çalışma sıcaklığı -10° - 60°C

 

Eksen Hareketi
eksen Menzil Maks Hız (250 g iş yükü)
Ortak 1 taban -120° ~+120° 320° / sn
Ortak 2 arka kol -5°~+90° 320° / sn
Ortak 3 önkol -15°~+90° 320° / sn
Ortak 4 dönüşlü servo -140°~+140° 480° / sn

 

Fiziksel
Net ağırlığı 3,4 kilo
Brüt ağırlık ( Standart Versiyon) 7,2 kilo
Brüt ağırlık ( Eğitim Versiyonu) 8,0 kilo
Temel Boyut (Ayak İzi) 158 mm × 158 mm
Malzemeler Alüminyum Alaşımlı 6061, ABS Mühendislik Plastiği
Denetleyici Dobot Entegre Denetleyici
Robot Montajı masaüstü
Ambalaj Boyutu (U × G × Y) 421 mm x 334 mm x 352 mm

 

Uygulamalar
Yazılım DobotLab, DobotStudio, Repetier Host, GrblController3.6, DobotBlockly (Görsel Programlama editörü)
SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) İletişim Protokolü, Dobot Program Kitaplığı
Genişletilebilir G/Ç Arabirimleri 1. G/Ç × 10 (Analog Giriş veya PWM Çıkışı olarak yapılandırılabilir)
2. Kontrol edilebilir 12V Güç çıkışı × 4
3. İletişim Arayüzü (UART, Reset, Stop, 12V, 5V ve iki G/Ç dahil)
4. Step × 2

 

son etkiler
3D Yazıcı Kiti Maksimum Baskı Boyutu (U × G × Y) 150 mm ×150 mm × 150 mm
3D baskı malzemesi PLA
Çözünürlük 0,1 mm
lazer * Güç tüketimi 500 mw
Tip 405 nm (Mavi lazer)
Güç 12V, TTL tetikleyici (PWM Sürücülü)
Kalemlik Kalem Çapı 10 mm
Vakum Vantuzu Vantuz Çapı 20 mm
Basınç -35 kpa
Kıskaç Menzil 27,5 mm
Sürücü Tipi Pnömatik
Güç 8K

Applications

Education

Pictures

Videos

Diagrams