DOBOT CR5 yardımcı robotu

Dobot CR5, çeşitli görevleri ve süreçleri otomatikleştirmek için tasarlanmış çok yönlü ve gelişmiş bir robotik koldur.

Tüketici elektroniği, yarı iletken, yiyecek ve içecek, metal işleme ve sağlık sektörlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yakala ve yerleştir işlemleri, montaj, 3D baskı, CNC frezeleme, lazer gravür, vidalama, kutu toplama ve daha fazlası gibi görevler için kullanılabilir. .

Dobot CR5, kullanım ve programlama kolaylığı sağlamak için kullanıcı dostu özelliklerle tasarlanmıştır. Bir grafik arayüz (scratch gibi), programlama dilleri (LUA) veya API(C, C#, Python, Kotlin...) kullanarak komut dosyası oluşturma ve robotu manuel olarak hareket ettirerek öğretme yeteneği dahil olmak üzere çok sayıda programlama seçeneği sunar. Bu, farklı uzmanlık seviyelerine sahip kullanıcılar için erişilebilir olmasını sağlar.

Ek olarak, Dobot CR5, güvenli bir çalışma ortamı sağlayan çarpışma algılama ve acil durdurma özellikleri dahil olmak üzere gelişmiş güvenlik özellikleriyle donatılmıştır.

Genel olarak Dobot CR5, endüstriyel ve araştırma uygulamaları için otomasyon çözümleri sağlayan, hassasiyet, uyarlanabilirlik ve kullanım kolaylığı sunan güçlü ve çok yönlü bir robotik koldur.

 

Ağırlık 25 kilo
Maksimum Yük 5 kilo
Çalışma Yarıçapı 900 mm
Maksimum Erişim 1096 mm
Anma Gerilimi DC48V
Maksimum TCP Hızı 3 m/s
Hareket açıklığı J1 ±360°
J2 ±360°
J3 ±160°
J4 ±360°
J5 ±360°
J6 ±360°
Maksimum Eklem Hızı J1/J2 180° / sn
J3/J4/J5/J6 180° / sn
End-Effector G/Ç Arabirimi DI/DO/AI 2
0
İletişim arayüzü İletişim RS485
Denetleyici G/Ç DI 16
DO/DI 16
AI/AO 2
ABZ Artımlı Kodlayıcı 1
tekrarlanabilirlik ±0,02 mm
İletişim TCP/IP, Modbus, Wi-Fi
IP derecelendirme IP54
Sıcaklık 0° ~ 45°C
Güç tüketimi 150W
Malzemeler Alüminyum alaşımı, ABS plastik

Applications

Ark kaynağı , Parçaların yüklenmesi ve boşaltılması , Parçaların taşınması , Yapıştırma - Yapıştırıcı bağlama , 3C Electronics , Advanced Manufacturing , Education

Pictures

Videos

Diagrams