Robotlar için Kaynak Makineleri KAYNAK HÜCRESİ 9 EKSEN: MOTOMAN EA1900 NX100 KONTROLÖR, H POZİSYONER VE SKS KAYNAK MAKİNASI

Aşağıdakilerden oluşan Motoman MIG MAG ark kaynağı robotik sistemi:

- 1 adet Motoman EA1900n endüstriyel robot, 6 eksen, 3 kg taşıma kapasitesi, 1893 mm yatay kol mesafesi ve tekrarlanabilirlikte 0,08 mm hassasiyet. Manevra kabiliyetini artırmak için içi boş bilekli özel tasarım ark kaynağı robotu.

- 1 x H Konumlandırıcı VMH-500 S3X, 500 kg taşıma kapasitesi ve 2 m uç/kuyruk.

- 1 x SKS Synergic güç kaynağı, model LSQ5, 400 Amper güç ve el feneri

Güçlü Yaskawa Motoman NX100 kontrol cihazı ile donatılmıştır.

NX100 denetleyici özellikleri

Daha hızlı, özelliklerle dolu, son derece güvenilir ve kullanımı daha kolay - Motoman'ın yeni NX100 robot kontrol sistemi geldi. NX100, PC tabanlı yüksek performanslı robot kontrolörüdür.

NX100 denetleyici, tam renkli LCD dokunmatik ekrana sahip bir Windows® CE programlama pandasına sahiptir. Yüksek hızlı işleme, benzersiz bellek (60.000 adım, 10.000 talimat), yerleşik ethernet ve sağlam bir PC mimarisi sunar.

NX100, birden çok görevi kolayca gerçekleştirir ve dört adede kadar robotun yanı sıra harici eksenleri (maks. 36 eksen) ve G/Ç cihazlarını kontrol edebilir. Gelişmiş Robot Hareket Kontrolü (ARM), yüksek performanslı yol doğruluğu ve hareket kontrolü sağlar.

Kontrol sisteminin PC mimarisi, çok çeşitli iletişim protokolleri aracılığıyla diğer sistemlerle sınırsız iletişim sunar. Geliştirilmiş entegre PLC, birçok durumda ayrı bir PLC'ye olan ihtiyacı ortadan kaldırarak sistem düzeyinde maliyet tasarrufu sağlayacaktır.


Applications

Ark kaynağı

Pictures

Videos

Diagrams